شکلات تلخ ؛ راز زیبایی خانم‌ها

شکلات تلخ ؛ راز زیبایی خانم‌ها

1398/05/27

شکلات خانم‌ها را زیباتر می‌کند؛ البته اگر پای مزه‌ی تلخ آن در میان باشد، به یک میان ‌وعده‌ی لاکچری تبدیل می‌شود که تضمین‌ کننده‌ی سلامت پوست و موی خانم‌هااست.

شکلات تلخ راز زیبایی اکثر خانم‌های ایرانی است؛ مصرف آن برای پوست، مو، لاغری و سلامت بدن بسیار مفید است؛ به همین دلیل به خانم‌ها توصیه می‌کنیم که از این ماده‌ی مغذی برای زیبایی و تناسب اندام خود حتما استفاده کنند.

به گزارش دلتا، شکلات تلخ سرشار از آنتی‌اکسیدان‌‌های قوی است و مواد معدنی ضروری دارد که به زیبایی و سلامت بدن کمک می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌های قوی مانند فلاونوئیدها به پیشگیری از اختلالات قلبی‌-عروقی کمک‌کرده و سکته را کاهش‌ می‌دهند. به‌علاوه، سطح کلسترول و  فشار خون را کنترل ‌می‌کند و بینایی را بهبود می‌بخشد.

شاید یکی از سؤالات اساسی این باشد که تأثیر مستقیم این ماده‌ی غذایی بر سلامت پوست و مو، زیبایی و سیستم بدن خانم‌ها دقیقا چگونه است؟ مجله دلتا این راز تلخ و خوشمزه را برملا می‌کند.

چرا باید شکلات تلخ بخوریم؟

 زیبایی پوست

شکلات تلخ سلامت پوست و زیبایی خانم‌ها را تضمین می‌کند و باعث شادابی و درخشش پوست می‌شود. این ماده‌ی‌ مغذی طیفی از آنتی‌اکسیدان‌های قوی دارد. این آنتی‌اکسیدان‌ها در برابر آسیب رادیکال آزاد از پوست‌تان محافظت می‌کنند و آن را برای مدت طولانی، نرم، انعطاف‌پذیر و جوان نگه‌ می‌دارند.

همچنین این ماده‌ی غذایی خوشمزه یک ضد آفتاب طبیعی برای پوست شما است و  از  آن در برابر اشعه‌ی فرابنفش، آفتاب‌سوختگی و سرطان پوست محافظت می‌کند. درواقع این ماده در ترکیب با کافئین، یک لایه‌‌بردار عالی می‌سازد که باعث پوسته‌شدن سلول‌های مرده‌ می‌شود و اجازه‌ می‌دهد، پوست شما نفس بکشد.

حفظ تعادل فشار خون

شکلات تلخ سرشار از مواد معدنی مانند مس و منیزیم است که مسئول حفظ تعادل فشار خون هستند، مخصوصا در افرادی که نوسان فشار خون دارند، این ماده یک مکمل و قرص طبیعی محسوب می‌شود.

بهبود بینایی

همانطور که گفته شد، شکلات تلخ در گردش جریان خون مؤثر است؛ درواقع جریان خون روان در بدن باعث خوب عمل کردن ارگان‌های بدن می‌شود. این امر به طور خاص در رابطه با چشم نیز صدق می‌کند؛ چون تأمین خون کافی و همیشگی شبکیه‌ی چشم؛ به سلامت آن کمک خواهد کرد و بینایی را تقویت می‌کند.

کمک به کاهش وزن

شکلات تلخ ترازوی لاغری شما است؛ این ماده‌ی مغذی فیبر بالایی دارد که می‌تواند با مزه‌ی دلچسب و خوب خود گرسنگی را برطرف کند؛ بنابراین، مصرف شکلات تلخ برای کسانی که برنامه‌ی رژیم غذایی دارند، مفید است؛ چون می‌تواند در کاهش وزن مؤثر باشد.

www.lima-irmed-group.com

www.irmed-group.com